E-ihracatçılar bilir ki çok satış yaparak kutlanacak pek çok özel gün var. Bazı günler ise bizzat online pazar yerleri tarafından “icat ediliyor”; Amazon’un Prime Day uygulaması gibi. Bazı özel günler de halihazırda kutlanan bir günü alışveriş çılgınlığına çeviriyor; Alibaba’nın Singles Day, yani bekarlar günü için yaptığı gibi. 

alibaba bekarlar günü ne zaman

Alibaba Bekarlar Günü Nedir?

Bekarlar Günü Çin’de her yıl 11 Kasım’da kutlanan ve Alibaba’nın Dünya’ya tanıttığı bir gün. Bekar Günü’nde sevgilisi, eşi olmayan kişiler alışveriş yaparak “bekarlık sultanlıktır” kutlaması yapıyor. Şu an Bekarlar Günü Dünya’da hem online hem de offline (internet dışı) olarak kutlanan en büyük alışveriş günü. 2018 yılında Alibaba kullanıcıları 30.8 Milyar Dolar harcama yaparak bir rekora imza attılar. 

Alibaba Bekarlar Günü Ne Zaman?

Bekarlar Günü her yıl olduğu gibi bu yıl da 11 Kasım’da kutlanacak. 2020 yılında o gün yapılan alışverişin yeniden bir rekor kırması bekleniyor. 

Bekarlar Günü’nü Kim Başlattı?

Aslında Bekarlar Günü Çin’de 1993 yılından beri kutlanıyor. Tam olarak kimin başlattığı bilinmese de 1993 yılında Nanjing Universitesi’nde bir grup erkek öğrencinin ilk olarak kutladığı düşünülüyor. Bu günü bir alışveriş çılgınlığına dönüştürüp Dünya’ya duyuran ise Alibaba. 

Siz de Alibaba’da satış yaparak Bekarlar Günü’nü kutlamak isterseniz biz ShipEntegra olarak kargolarınızı Çin’e ve Dünya’nın dört bir yanına güvenle, en hızlı ve en uygun fiyatlarla yollamak için hazırız.