ShipEntegra’ın lojistik ortaklarından UPS; drone araçlarıyla tıbbi malzeme ve tıbbi numune taşımak üzere Matternet şirketiyle anlaştığını açıkladı. WakeMed isimli projenin başlamasıyla birlikte Amerika’nın North Carolina eyaletindeki WakeMed hastanesine tıbbi malzemeler Matternet drone firmasının genel merkezinden UPS ile taşınacak.

ups drone kargo

UPS’in drone ile taşımacılığının denetimi Amerikan Federal Uçuş Müdürlüğü ve North Carolina Ulaştırma Bakanlığı tarafından yapılacak. Proje önce küçük başlayıp 20 km (12,5 mil) uzaklığa kadar 10 kilogramlık paketlerin taşımasını kapsayacak. 

UPS’in WakeMed programı dahilinde tıbbi bir personel WakeMed tesislerinde tıbbi malzemeyi ya da kan örneği gibi bir tıbbi numuneyi drone aracına yükleyecek. Drone önceden belirlenmiş olan mesafeyi Uzaktan Uçuş Yapan Pilot (RPIC) kontrolünde uçacak ve WakeMed Hastanesi’nin ana binasına ya da merkez pataloji merkezine iniş yaparak teslim edecek. UPS proje dahilinde elde ettikleri verileri ve deneyimi tüm Dünya’daki hastanelerde kullanmak için geliştmek istediklerini açıkladı. 

Biz de ShipEntegra olarak lojistik partnerimiz UPS’in bu projesiyle gurur duyuyor ve destek oluyoruz. Kim bilir belki de yakın gelecekte sizin de Amazon, Ebay, Etsy ve diğer pazar yerleri siparişlerinizi drone ile alıp ShipEntegra lojistik merkezine getiririz.