ShipEntegra

E-İhracatın Kolayı Var

ShipEntegra Lojistik Aşamasında Etiket Nasıl Oluşturulur?

ShipEntegra Lojistik Aşamasında Etiket Nasıl Oluşturulur?

ShipEntegra lojistik depolarına paketlerinizin gönderimi için üç farklı etiket oluşturabilirsiniz.

Öncelikle Bekleyen Siparişler ekranından ShipEntegra lojistik depolarına göndereceğiniz paketler için etiket oluşturmalısınız.

Bekleyen Siparişlerden etiket oluşturmak istediğiniz gönderileri seçtikten sonra, üst menüden Etiket Oluştura tıklayınız.


Açılan Sipariş Detayları penceresinde kargo seçiminde ShipEntegra’yı seçtikten ve ilgili bölümlerde değişikler gerçekleştirdikten sonra Label Oluştur butonunu tıklayıp gönderileriniz için etiket basım işlemini tamamlayabilirsiniz. Bu aşamada ShipEntegra gönderileriniz için otomatik olarak etiket oluşturup sisteme tanıtmaktadır. 

Etiket oluşturulduktan sonra gönderilerinizin Etiket sekmesinde ShipEntegra ibaresi oluşacaktır.

Etiket oluşturduktan sonra sol menüden sırasıyla Siparişler > ShipEntegra > Etiketi Basılanlar  bölümlerinden tüm etiket oluşturulan gönderilerinizi görebilirsiniz.

Bu ekranda tek tek veya toplu  olarak siparişleriniz için etiket basabilir ya da paket oluşturup  kolinizin üzerine basmak üzere etiket oluşturabilirsiniz.

Tekli Gönderi için etiket basmak için gönderileriniz Etiket sekmesinde yer alan ShipEntegra metnine tıklayarak  tekli etiket oluşturup gönderinizde kullanabilirsiniz.

Toplu gönderileriniz için etiket basım işleminde, etiket basacağınız gönderileri işaretledikten sonra üst menüde bulunan Yazdır butonuna tıklayıp tüm seçilen ürünler için oluşturulan etiketleri toplu olarak yazdırabilirsiniz.

Koli gönderileriniz için etiket basım işleminde ise, koli içerisinde yer alacak gönderilerinizi seçip üst menüde bulunan Paket Oluştura tıklamanız gerekiyor.

Açılan pencerede ilgili kısımları doldurduktan sonra Gönder butonuna tıklıyoruz.

Bu ekranda bulunan takip numarası bölümüne kargonuzdan aldığınız takip numarasını girmeniz gerekmektedir. Bu alanı gönderinizi gönderdikten sonra güncelleyebilirsiniz.

Sürat Kargo Anlaşma Kodunu Kullanarak paketlerinizin kapınızdan alınıp ShipEntegra Lojistik Depolarına ücretsiz olarak gönderilmesini sağlayabilirsiniz.

İşlem başarılı olarak tamamlandıktan sonra açılan pencereden Etiketi İndirmek İçin Tıklayınız metinine bastığınızda açılan yeni pencerede koli gönderiniz için oluşturulan etiketi yazdırabilirsiniz.

admin

Bir Cevap Yazın